انجمن سخن دل
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

انجمن سخن دل

اگر عاشقی اگر معشوقی اگر دل شکسته ایی اگر اسیر عشقی و اگر شیدایی اینجا خانه توست

الرئيسيةPortalأحدث الصورجستجوثبت نامورود
المواضيع الأخيرة
» عشق و محدودیت
بازار داغ سگهاي وارداتي Icon_minitimeالسبت مارس 31, 2012 3:02 am من طرف borzu31

» سفرهای نوروزی بار دیگر باز راه رسید
بازار داغ سگهاي وارداتي Icon_minitimeالسبت مارس 07, 2009 10:29 pm من طرف شکیلا آسایش

» بررسی چهارشنبه‌سوری
بازار داغ سگهاي وارداتي Icon_minitimeالسبت مارس 07, 2009 10:20 pm من طرف شکیلا آسایش

» موسیقی ،نوروز و رسالت های ملی ومیهنی
بازار داغ سگهاي وارداتي Icon_minitimeالسبت مارس 07, 2009 10:07 pm من طرف شکیلا آسایش

» آیا می دانی که ؟
بازار داغ سگهاي وارداتي Icon_minitimeالسبت مارس 07, 2009 9:56 pm من طرف شکیلا آسایش

» ازدواج سرآغاز آرامش
بازار داغ سگهاي وارداتي Icon_minitimeالسبت مارس 07, 2009 9:50 pm من طرف شکیلا آسایش

» درست کار کنیم تا سلامت بمانیم
بازار داغ سگهاي وارداتي Icon_minitimeالسبت مارس 07, 2009 9:47 pm من طرف شکیلا آسایش

» در اقدامی غیر منتظره، بیل گیتس تعدادی پشه مالاریا در سالن کنفرانس رها کرد
بازار داغ سگهاي وارداتي Icon_minitimeالإثنين مارس 02, 2009 12:50 pm من طرف sora

» دانلود موسیقی متن کارتون های خاطره انگیز
بازار داغ سگهاي وارداتي Icon_minitimeالإثنين مارس 02, 2009 12:20 pm من طرف sora

» از ارد بزرگ تا برایان تریسی
بازار داغ سگهاي وارداتي Icon_minitimeالجمعة فبراير 13, 2009 1:54 pm من طرف الهام

ورود
نام كاربر:
كلمه رمز:
ورود اتوماتيك در بازديدهاي بعدي: 
:: كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟
بخش
Navigation

Portal
 صفحه اصلي
 ليست اعضا
 مشخصات فردي
 پرسشهاي متداول
 جستجو

تصويت
جستجو

نتائج البحث

Rechercher بحث متقدم

بازار داغ سگهاي وارداتي

نويسندهپيام
آزاده
دوست تازه
دوست تازه

تعداد پستها : 14

بازار داغ سگهاي وارداتي Empty
پستعنوان: بازار داغ سگهاي وارداتي   بازار داغ سگهاي وارداتي Icon_minitimeالسبت فبراير 07, 2009 3:35 am

تا 5/1 ميليون تومان قيمت دارند
بازار داغ سگهاي وارداتي
بر
شاخه‌هاي تنها درخت رو‌به‌روي باغ پرندگان، چند كلاغ نشسته‌اند. غار‌غار
مي‌كنند و از آواز قناري‌‌‌‌‌‌ها و بلبل باغ پرندگان خبري نيست؛ در مجتمع
فروش پرندگان زينتي بسته است و 106 غرفه‌دار باغ پرندگان به انتظار روزهاي
پنج‌شنبه و جمعه نشسته‌اند؛ تا شرمنده سفره خالي اهل خانه نباشند.
بازار داغ سگهاي وارداتي 100944697052

غرفه‌داران مجتمع فروش پرندگان زينتي، پرنده فروشان سابق بازار مولوي هستند كه پس از بسته شدن اين بازار به منظور ساماندهي بازار حيوانات خانگي به پارك بهاران در نزديكي ميدان شوش كوچ كرده‌اند و بر اساس تجربه چند ساله ، ‌پنجشنبه و جمعه‌ها را پررونق‌ترين زمان براي خريد و فروش مي‌دانند.

به گفته اصغر سلطاني، مدير باغ پرندگان، اين محيط مزيت‌هاي بسياري نسبت به بازار مولوي دارد. تجمع پرنده فروشان در يك محل، نظارت توسط دستگاه نظارتي را آسان و سازمان دامپزشكي با اعزام مأمور پزشك از سلامت پرندگان اطمينان حاصل مي‌كند.

در حال حاضر، پرنده فروشان با اعزام نمايندگاني به شوراي شهر خواستار همه روزه شدن فروش پرندگان در اين باغ شده‌اند‌ تا چرخ زندگي‌شان بيش‌تر از گذشته رونق ‌گيرد.

در حالي‌كه بازار رسمي با مشكلات بسياري روبه‌روست، با جست‌وجوي ساده كلمات «حيوانات خانگي» در اينترنت، دنياي مجازي وسيعي در برابر چشمانت گشوده مي‌شود كه نشان از رونق بازار حيوانات خانگي در ايران ‌دارد. پرندگان در بين علاقه‌مندان حيوانات خانگي در ايران رتبه اول را كسب كرده‌‍‌اند و گربه و سگ در رتبه بعدي قرار گرفته‌اند.

دكتر آل داود، رئيس انجمن حمايت از حيوانات، رشد بازار حيوانات خانگي را در تهران نمي‌پذيرد و مي‌گويد: «ميزان مراجعان به كلينيك حيوانات خانگي نسبت به 15 سال گذشته ثابت بوده است و در تابستان بازار حيوانات به خاطر تعطيلات تابستاني مدرسه و فراغت بيش‌تر جوانان رشد بيش‌تري دارد

همچنين آل داود از علاقه بعضي از ايرانيان به حيوانات وحشي پرده بر مي‌دارد و مي‌گويد: شير، پلنگ، گراز و پرندگان شكاري چون عقاب و شاهين نيز طرفداران خاص خود را در كشور دارند.

گربه پشمالوي ايران رتبه اول در جهان

گربه پشمالوي ايران ‌كه دل گربه دوستان جهان را به يغما برده ‌و رتبه اول را در جهان داراست، به تازگي در انگلستان با ادغام با گربه انگليسي، نسل جديدي را پرورش داده است؛ كه يكه‌ تازي گربه ايراني را نشانه گرفته و مي‌خواهد او را از اسب رقابت به زير اندازد.

اما گربه ايراني در ايران هنوز پيشتاز است و از 100 تا 600 هزار تومان فروخته مي‌شود و خانم‌ها از خريداران پر و پا قرص اين گربه به شمار مي‌روند.

آل داود با اشاره به نظر برخي از روان‌شناسان كه معتقدند گربه آرام به صاحب گربه آرامش مي‌دهد، دليل علاقه زنان به گربه را استرس بيش‌تر خانم‌ها دانست و گفت: به گفته يكي از فروشندگان از 50 نفر خريدار گربه 49 نفر خانم هستند.

بازار داغ سگ‌هاي وارداتي

به گفته آل داود، سگ‌هاي وارداتي از كشور‌‌هاي روسيه، اوكراين، تركيه، ارمنستان و از طريق مرزهاي زميني شمالي به كشور قاچاق مي‌شوند و قاچاقچيان با آموزش سگ‌ها به‌عنوان بلد (راهنما) آن‌ها را به نقطه معلوم شده مي‌فرستند. سگ بلد نيز سگ‌هاي قاچاق را به نقطه مورد نظر قاچاقچيان مي‌رساند تا سرانجام در تهران به دست متقاضيان خود برسند.

نوع ديگر واردات سگ، به صورت قانوني اما موردي و از طريق مرز هوايي صورت مي‌گيرد.
اين سگ‌ها را ايرانيان علاقه‌مند از كشور‌هاي مختلف وارد كشور مي‌كنند و
سازمان دامپزشكي با ساخت قرنطينه در فرودگاه، سگ‌ها را چند روز
قرنطينه مي‌كند تا پس از انجام آزمايش‌هاي لازم و اطمينان از سلامت، سگ‌ را صاحبش تحويل مي دهد.

متقاضيان سگ وارداتي زينتي در ايران حاضرند از 100 هزار تومان تا يك ميليون و500 هزار تومان براي هر قلاده سگ بپردازند كه معروف‌ترين آن‌ها سييرين هاسكي، دوبرمن، پيكينزشاربي، بت پول آمريكايي، جرمن شپرد و گريت دين است كه گريت‌دين گران‌ترين و سييرين‌ هاسكي ارزان‌ترين سگ‌ها است.

سگ‌‌هاي وارداتي و نگهبان اين سال‌ها در حالي از كورس رقابت با سگ‌هاي زينتي جا مانده‌اند كه هنوز طرفداران خاص خود را دارند و متقاضيانشان براي توله دو ماهه از 200 تا يك ميليون و 500 هزار تومان مي‌پردازند.

پول كلان براي پرندگان سخنگو

پرندگان، پررونق‌ترين بازار خريد و فروش را دارند و سليقه مشتر‌يان بيش‌تر به جيب آن‌ها وابسته است. مشتر‌يان با جيب‌هاي پر پول به پرندگان سخنگو فكر مي‌كنند و مشتريان با جيب خالي‌تر به پرندگان زينتي با پرهاي قشنگ رو مي‌آورند و آن‌ها‌ كه اصلاً پولي ندارند از نگاه كردن به پرندگان سخنگو لذت مي‌برند.

همان طور كه مردان تمايلي به خريد گربه ندارند، زنان نيز چندان از پرنده استقبال نمي‌كنند و ارزش مالي پرندگان سخنگو به تعداد كلماتي كه مي‌توانند تقليد كنند، بستگي دارد.

طوطي كاسكو كه قادر به تقليد 70 كلمه است با قيمت 5 ميليون تومان به فروش مي‌رسد. برخي از پرورش دهندگان، طوطي كاسكو را آموزش مي‌دهند تا حرف بزند و شعر مولاي در‌ويشان را تكرار كند تا اين قيمت را به 12 ميليون برسانند.

هيچ مشتري براي يافتن چنين پرنده‌اي به باغ هرندي نخواهد رفت؛ چون فروشندگان باغ هرندي شوش قادر به پرداخت چنين پولي براي خريد و فروش پرندگان سخنگو نيستند و تنها قناري‌‌هايي را به فروش مي‌رسانند كه سال‌ها با خانواده‌هاي ايراني آشنا بوده‌اند.

به گفته يكي از فروشندگان، قناري نژاد اصيل ايراني‌ را با قيمت‌هاي 20 تا 200 هزار تومان مي‌توان تهيه كرد تا گاهي آوازي بخواند و همدم تنهايي انسان شود
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازار داغ سگهاي وارداتي
بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 1 از 1
 مواضيع مماثلة
-
» بازار هزارو چهارصد میلیارد دلاری خدمات تلفن همراه