انجمن سخن دل
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

انجمن سخن دل

اگر عاشقی اگر معشوقی اگر دل شکسته ایی اگر اسیر عشقی و اگر شیدایی اینجا خانه توست

الرئيسيةPortalأحدث الصورجستجوثبت نامورود
المواضيع الأخيرة
» عشق و محدودیت
روز جهانی معلولان و بایدهایی چند Icon_minitimeالسبت مارس 31, 2012 3:02 am من طرف borzu31

» سفرهای نوروزی بار دیگر باز راه رسید
روز جهانی معلولان و بایدهایی چند Icon_minitimeالسبت مارس 07, 2009 10:29 pm من طرف شکیلا آسایش

» بررسی چهارشنبه‌سوری
روز جهانی معلولان و بایدهایی چند Icon_minitimeالسبت مارس 07, 2009 10:20 pm من طرف شکیلا آسایش

» موسیقی ،نوروز و رسالت های ملی ومیهنی
روز جهانی معلولان و بایدهایی چند Icon_minitimeالسبت مارس 07, 2009 10:07 pm من طرف شکیلا آسایش

» آیا می دانی که ؟
روز جهانی معلولان و بایدهایی چند Icon_minitimeالسبت مارس 07, 2009 9:56 pm من طرف شکیلا آسایش

» ازدواج سرآغاز آرامش
روز جهانی معلولان و بایدهایی چند Icon_minitimeالسبت مارس 07, 2009 9:50 pm من طرف شکیلا آسایش

» درست کار کنیم تا سلامت بمانیم
روز جهانی معلولان و بایدهایی چند Icon_minitimeالسبت مارس 07, 2009 9:47 pm من طرف شکیلا آسایش

» در اقدامی غیر منتظره، بیل گیتس تعدادی پشه مالاریا در سالن کنفرانس رها کرد
روز جهانی معلولان و بایدهایی چند Icon_minitimeالإثنين مارس 02, 2009 12:50 pm من طرف sora

» دانلود موسیقی متن کارتون های خاطره انگیز
روز جهانی معلولان و بایدهایی چند Icon_minitimeالإثنين مارس 02, 2009 12:20 pm من طرف sora

» از ارد بزرگ تا برایان تریسی
روز جهانی معلولان و بایدهایی چند Icon_minitimeالجمعة فبراير 13, 2009 1:54 pm من طرف الهام

ورود
نام كاربر:
كلمه رمز:
ورود اتوماتيك در بازديدهاي بعدي: 
:: كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟
بخش
Navigation

Portal
 صفحه اصلي
 ليست اعضا
 مشخصات فردي
 پرسشهاي متداول
 جستجو

تصويت
جستجو

نتائج البحث

Rechercher بحث متقدم

روز جهانی معلولان و بایدهایی چند

نويسندهپيام
آزاده
دوست تازه
دوست تازه

تعداد پستها : 14

روز جهانی معلولان و بایدهایی چند Empty
پستعنوان: روز جهانی معلولان و بایدهایی چند   روز جهانی معلولان و بایدهایی چند Icon_minitimeالسبت فبراير 07, 2009 10:54 am

به گزارش شبكه خبر، براساس آمار جهانی 10 درصد هر جامعه ای را معلولان تشكیل می دهند. به علاوه معلولیت به 4 دسته خیلی شدید، شدید، متوسط و خفیف تقسیم بندی می شود.

بر این اساس جمعیت معلولان در كشور ما حدود 7 میلیون معلول وجود دارد، كه حدود 2 میلیون و 500 هزار نفر از آنها را معلولان خیلی شدید و شدید و متوسط تشكیل می دهند.

همچنین بر اساس قوانین كشور، سازمان بهزیستی سرپرستی خدمات رسانی به معلولان را بر عهده دارد، كه به طبع خدمات رسانی به معلولانی كه میزان معلولیت آن ها بسیار بالاست، در اولویت این نهاد قرار دارد.

اما طبیعی است كه با توجه به حجم نیازمندی های بالای معلولان تحت پوشش این سازمان به خدمات ویژه حمایتی، نمی توان رسیدگی به مسایل سایر معلولان را كه درجه معلولیت آنها خفیف و یا متوسط است، از این نهاد انتظار داشت.

در این باره همه نهادها و دستگاه ها به اندازه بهزیستی موظف به پیگیری هستند.

در این میان، تامین شرایط حضور معلولان در جامعه از زاویه عبور و مرور، آسایش، تحصیل و اشتغال از نیازهایی است كه هر نهادی به اندازه خود باید بدان توجه كند.

اما واقعیت های موجود حاكی از آن است كه نهادهای مختلف به وظایف خود به ویژه در چارچوب قانون جامع حمایت از معلولان به درستی عمل نمی كنند، چنانكه هنوز تمهیدات لازم برای حضور معلولان در مراكز و معابر شهری به درستی فراهم نشده و باوجود اقداماتی كه به ویژه در پایتخت و برخی كلان شهرها اندیشیده شده است، معلولان هنوز در استفاده از بدیهی ترین امكانات اجتماعی با مشكل مواجه اند.

از سوی دیگر بر اساس قانون هر نهاد و اداره دولتی موظف است، 3 درصد از سهمیه اشتغال خود را به معلولان اختصاص دهد، درصورتی كه این سهم در بیشتر دوایر دولتی نادیده گرفته شده است.

همچنین ارائه خدمات ویژه تحصیلی نیز از حقوق منطقی جامعه معلولان است كه باید در قانون جامع حمایت از معلولان مورد توجه قرار گیرد.

آنچه مسلم است، بخش عمده ای از جمعیت 10 درصدی معلولان با وجود پاره ای كاستی های جسمی، از استعدادهای برجسته تری در سایر عرصه ها برخوردارند، كه شناسایی و بستر سازی برای ظهور و بروز آنها ضمن برخوردار سازی جامعه از توانمندی های این بخش از جمعیت كمتر توجه شده جامعه، مشكلات روانی و اجتماعی معلولان را نیز كاهش خواهد داد و آنان را به بهترین شكل ممكن در جریان حركت طبیعی اجتماعی جذب خواهد کرد.
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

روز جهانی معلولان و بایدهایی چند
بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 1 از 1
 مواضيع مماثلة
-
» برگزیدگان جایزه جهانی کتاب سال