انجمن سخن دل
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

انجمن سخن دل

اگر عاشقی اگر معشوقی اگر دل شکسته ایی اگر اسیر عشقی و اگر شیدایی اینجا خانه توست

الرئيسيةPortalأحدث الصورجستجوثبت نامورود
المواضيع الأخيرة
» عشق و محدودیت
بررسی چهارشنبه‌سوری Icon_minitimeالسبت مارس 31, 2012 3:02 am من طرف borzu31

» سفرهای نوروزی بار دیگر باز راه رسید
بررسی چهارشنبه‌سوری Icon_minitimeالسبت مارس 07, 2009 10:29 pm من طرف شکیلا آسایش

» بررسی چهارشنبه‌سوری
بررسی چهارشنبه‌سوری Icon_minitimeالسبت مارس 07, 2009 10:20 pm من طرف شکیلا آسایش

» موسیقی ،نوروز و رسالت های ملی ومیهنی
بررسی چهارشنبه‌سوری Icon_minitimeالسبت مارس 07, 2009 10:07 pm من طرف شکیلا آسایش

» آیا می دانی که ؟
بررسی چهارشنبه‌سوری Icon_minitimeالسبت مارس 07, 2009 9:56 pm من طرف شکیلا آسایش

» ازدواج سرآغاز آرامش
بررسی چهارشنبه‌سوری Icon_minitimeالسبت مارس 07, 2009 9:50 pm من طرف شکیلا آسایش

» درست کار کنیم تا سلامت بمانیم
بررسی چهارشنبه‌سوری Icon_minitimeالسبت مارس 07, 2009 9:47 pm من طرف شکیلا آسایش

» در اقدامی غیر منتظره، بیل گیتس تعدادی پشه مالاریا در سالن کنفرانس رها کرد
بررسی چهارشنبه‌سوری Icon_minitimeالإثنين مارس 02, 2009 12:50 pm من طرف sora

» دانلود موسیقی متن کارتون های خاطره انگیز
بررسی چهارشنبه‌سوری Icon_minitimeالإثنين مارس 02, 2009 12:20 pm من طرف sora

» از ارد بزرگ تا برایان تریسی
بررسی چهارشنبه‌سوری Icon_minitimeالجمعة فبراير 13, 2009 1:54 pm من طرف الهام

ورود
نام كاربر:
كلمه رمز:
ورود اتوماتيك در بازديدهاي بعدي: 
:: كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟
بخش
Navigation

Portal
 صفحه اصلي
 ليست اعضا
 مشخصات فردي
 پرسشهاي متداول
 جستجو

تصويت
جستجو

نتائج البحث

Rechercher بحث متقدم

بررسی چهارشنبه‌سوری

نويسندهپيام
شکیلا آسایش
Admin
شکیلا آسایش

تعداد پستها : 105

بررسی چهارشنبه‌سوری Empty
پستعنوان: بررسی چهارشنبه‌سوری   بررسی چهارشنبه‌سوری Icon_minitimeالسبت مارس 07, 2009 10:20 pm

بررسی چهارشنبه‌سوری‌

بررسی چهارشنبه‌سوری 56546-1205947832-1-l

بحث هیجان آمیز چهارشنبه سوری دوباره نقل بحث و نظرهای رسانه های ما شده است عده ایی همانند صدا و سیما در جهت تخریب این هویت ملی و تارخی گام بر می دارند و به کل از ریشه با آن مخالفند و عده ایی همانند بعضی از خبرگزاری ها بدنبال رد علمی پدیده چهارشنبه سوری هستند این گامها در طی سه دهه گذشته نتوانسته جلوی شوق و شور نوجوانان و جوانان را بگیرد .
شاید مهمترین مشکل مخالفین چهارشنبه سوری در این باشد که برای آنها اصل هویت ملی یک چالش محسوب می شود آنها هویت را در اعتقادت مذهبی جستجو می کنند و لذا چنین اقداماتی تحت هیچ شرایطی برایشان پذیرفته نیست به گفتگوی خبرگزاری فارس با روانشناس توجه کنید : مجتبی آزادبخت‌ در گفت‌وگو با فارس درباره‌ علل وقوع حوادث در چهارشنبه‌سوری‌‌ گفت: جوان شدن جامعه و فاصله گرفتن از سنت‌ها یکی از دلایل بروز برخی حوادث در این ایام است.
وی با اشاره به تأثیر هیجان‌گرایی و ماجراجویی جوانان در بروز حوادث افزود: جوان ماجراجو و هیجان‌گرا منتظر فرصتی است که عرض‌اندام کند و بودن خود را حتی با به خطر انداختن خود و دیگران به نمایش بگذارد که اگر این رویه به همین منوال ادامه پیدا کند جز این‌که به زندگی و سلامت افراد لطمه وارد کند نتیجه دیگری نخواهد داشت.

وی درباره عدم موفق بودن هشدارها و تبلیغات در این زمینه خاطرنشان کرد: جامعه هدف ما، جامعه‌ای فعال، پویا و هیجانی است که قطعاً نصیحت کردن آن‌ها فایده نخواهد داشت و تا زمانی که خود جوان شوک حاصل از این حوادث را تجربه نکند متوجه آثار سوء این رفتارها نمی‌شود و در این زمینه تنها فرهنگ‌سازی است که می‌تواند مؤثر واقع شود.

بررسی چهارشنبه‌سوری P1033

این روان‌شناس فرهنگ‌سازی در زمینه قوانین راهنمایی و رانندگی توسط رسانه ملی را موفق ارزیابی کرد و افزود: رسانه‌ها می‌توانند همانگونه که در زمینه تغییر فرهنگ رانندگی موفق عمل کردند و به کاهش تلفات رانندگی منجر شد، در زمینه اینگونه ناهنجاری‌ها نیز برنامه‌ریزی کنند.
وی افزود: اگر هدف اصلی جامعه، از برگزاری این مراسم به جا‌آوردن سنت‌ها است، می‌توان این مراسم را به همان شکل که نسل‌های قبل برگزار می‌کردند و به کسی آسیب نمی‌رسید، برگزار کرد.
آزادبخت به ضرورت آگاه ساختن جامعه به سالم بودن نفس برگزاری سنت چهارشنبه‌سوری اشاره و تأکید کرد: باید سالم بودن نفس این سنت را همان طور که در متون مختلف تاریخ آمده است، به مردم آموخت.
آزادبخت به کمرنگ شدن شادی در جامعه اشاره و تصریح کرد: جوانان در گذشته دغدغه‌های کم‌‌تری داشتند و متأسفانه امروز مشکلاتی که در گذشته مختص بزرگان خانواده بود به جوانان نیز سرایت کرده و همین عامل باعث کمرنگ شدن شادی در بین جوانان شده است.
وی درباره ضرورت برخورد با هنجارشکنان در این روز گفت: وقتی که از درون این هیجانات، رفتاری برای تهدید امنیت ملی و تخریب اموال عمومی انجام می‌شود قطعاً این رفتار مستلزم برخورد قضایی است.

دیدید حتی این آقای روانشناس هم در نهایت دست به دامن برخوردهای تند قضایی شد . این به اصطلاح کارشناسان در دستگاه های رسانه ایی ما کم نیستند آنها بجای آنکه بر روی اصول اصلی علمی خویش پا فشاری کنند اهرمی می شوند در دست قوای پلیسی کشور ، و بدین شکل از هیچ همان کوهی را می سازند که قابل خاموشی نیست . ارد بزرگ می گوید : زمانی می توانید کسی را از راهی بازدارید که ابتدا هدفش را دگرگون ساخته باشید . تا کسی هدفش دگرگون نگردد شما راه به جایی نخواهید برد .

بررسی چهارشنبه‌سوری چهارشنبه سوري1

مدیران مخالف برگزاری جشن چهارشنبه سوری باید توجه داشته باشند فرهنگ با چماق دفع نمی شود اگر می شد عید نوروز همچنان در کشورهای آسیای میانه و یا ترکیه با اینکه حاکمیت دهها سال در دست مخالفین این سنت ها بود باز هم باقی نمی ماند . پس سنت های ملی جزوی از فرهنگ عامه هستند این سنتها مخالف هیچ دین و آیینی نیستند و قابل پاک شدن هم نیستند همانگونه که در طی 1400 سال گذشته پاک نشده اند .
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
https://arabehkhodayan.forumfa.net

بررسی چهارشنبه‌سوری
بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 1 از 1