انجمن سخن دل
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

انجمن سخن دل

اگر عاشقی اگر معشوقی اگر دل شکسته ایی اگر اسیر عشقی و اگر شیدایی اینجا خانه توست

الرئيسيةPortalأحدث الصورجستجوثبت نامورود
المواضيع الأخيرة
» عشق و محدودیت
اگر دانشگاه آزاد نبود چه می شد؟ Icon_minitimeالسبت مارس 31, 2012 3:02 am من طرف borzu31

» سفرهای نوروزی بار دیگر باز راه رسید
اگر دانشگاه آزاد نبود چه می شد؟ Icon_minitimeالسبت مارس 07, 2009 10:29 pm من طرف شکیلا آسایش

» بررسی چهارشنبه‌سوری
اگر دانشگاه آزاد نبود چه می شد؟ Icon_minitimeالسبت مارس 07, 2009 10:20 pm من طرف شکیلا آسایش

» موسیقی ،نوروز و رسالت های ملی ومیهنی
اگر دانشگاه آزاد نبود چه می شد؟ Icon_minitimeالسبت مارس 07, 2009 10:07 pm من طرف شکیلا آسایش

» آیا می دانی که ؟
اگر دانشگاه آزاد نبود چه می شد؟ Icon_minitimeالسبت مارس 07, 2009 9:56 pm من طرف شکیلا آسایش

» ازدواج سرآغاز آرامش
اگر دانشگاه آزاد نبود چه می شد؟ Icon_minitimeالسبت مارس 07, 2009 9:50 pm من طرف شکیلا آسایش

» درست کار کنیم تا سلامت بمانیم
اگر دانشگاه آزاد نبود چه می شد؟ Icon_minitimeالسبت مارس 07, 2009 9:47 pm من طرف شکیلا آسایش

» در اقدامی غیر منتظره، بیل گیتس تعدادی پشه مالاریا در سالن کنفرانس رها کرد
اگر دانشگاه آزاد نبود چه می شد؟ Icon_minitimeالإثنين مارس 02, 2009 12:50 pm من طرف sora

» دانلود موسیقی متن کارتون های خاطره انگیز
اگر دانشگاه آزاد نبود چه می شد؟ Icon_minitimeالإثنين مارس 02, 2009 12:20 pm من طرف sora

» از ارد بزرگ تا برایان تریسی
اگر دانشگاه آزاد نبود چه می شد؟ Icon_minitimeالجمعة فبراير 13, 2009 1:54 pm من طرف الهام

ورود
نام كاربر:
كلمه رمز:
ورود اتوماتيك در بازديدهاي بعدي: 
:: كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟
بخش
Navigation

Portal
 صفحه اصلي
 ليست اعضا
 مشخصات فردي
 پرسشهاي متداول
 جستجو

تصويت
جستجو

نتائج البحث

Rechercher بحث متقدم

اگر دانشگاه آزاد نبود چه می شد؟

نويسندهپيام
katayun
دوست تازه
دوست تازه
katayun

تعداد پستها : 20

اگر دانشگاه آزاد نبود چه می شد؟ Empty
پستعنوان: اگر دانشگاه آزاد نبود چه می شد؟   اگر دانشگاه آزاد نبود چه می شد؟ Icon_minitimeالجمعة فبراير 06, 2009 9:53 pm

این روزها فشار بر مدیران دانشگاه آزاد بسیار شده است گروههای که می خواهند مدیریت دانشگاه آزادی را به تصرف خود و افکار ماجراجویانه خود در آورند عبارتند از :

1- احمدی نژاد و رایحه خوش خدمت !
2- اشخاصی که خود را معتقد تر از هر معتقدی به انقلاب می دانند ! اینان در بدنه تندروی جناح راست قرار دارند و همواره در حال خط دهی به گروه های دانشجویی وابسته هستند .

اما افکار عمومی به خوبی پی به بازیهای مخالفین دانشگاه آزاد برده است آنان دلشان برای شهریه دانشجویان نمی سوزد آنان بدنبال اغراض سیاسی خویش هستند . و می خواهند برای خود و طیف پشت سر خویش حاشیه امن مالی و تدرکاتی بسازند !
و جاسبی این روزها بسیار تنهاست و اگر اسم هاشمی را از پشت سرش برداریم دیگر حامی جز افکار عمومی نمی بینیم .

سخنان دردمندانه جاسبی را امروز در مجله علمی اینترنتی کائسنا خواندم جمله ایی از ارد بزرگ سمت چپ صفحه نشریه خود نمایی می کرد که : مرد دلیر بهنگام ستیز و نبرد ، همراهانش را نمی شمارد. با هم متن خبر مربوطه را می خوانیم :

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در جمع فارغ التحصیلان رشته حقوق این دانشگاه با طرح این پرسش که "می دانید اگر دانشگاه آزاد نبود چه می شد؟" گفت: بررسی کرده ام؛ اگر فقط 10 درصد فارغ التحصیلان این دانشگاه به خارج می رفتند 60 میلیارد دلار ارز از کشور خارج می شد.

به گزارش واحد مرکزی خبر عبدالله جاسبی افزود: این هزینه سوای هزینه سنگین ناشی از مشکلات روحی، روانی، اجتماعی و غیره ایست که برای 90 درصد دیگر جوانان علاقه مند کسب علم است.

وی دانشگاه آزاد را از دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران برشمرد و گفت: تا قبل از پیروزی انقلاب 165 هزار دانشجو در کشور وجود داشت که الان با فرض دو برابر شدن جمعیت باید این تعداد به 340 هزار نفر می رسید در حالی که امروز 3 میلیون دانشجو داریم.

جاسبی تعداد اعضای هیئت علمی آموزش عالی کشور را نسبت به قبل از انقلاب 10 برابر عنوان کرد و افزود: سطح آموزش نیز پایین نیامده است بلکه قابل مقایسه با دانشگاه های بزرگ دنیاست.

وی صف کنکور را از دغدغه های مسئولان نظام برشمرد و گفت: دانشگاه آزاد اسلامی هم اینک 2 و نیم میلیون دانشجو، یک میلیون و 400 هزار فارغ التحصیل، 23هزار عضو هیئت علمی، 350 واحد و مرکز دانشگاهی، چند واحد در خارج از کشور، 50 مرکز پژوهشی، 600 مدرسه و هزاران آزمایشگاه، کارگاه، بیمارستان، مزرعه، مراکز IT و دیگر امکانات عظیم دارد.

جاسبی افزود: تمام این امکانات دانشگاه آزاد با همین شهریه های دانشجویی تهیه شده و هیچ ردیف بودجه دولتی ندارد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه این موفقیت ها همه لطف خدا بوده و اصلا به خودم و معاونانم منتسب نمی کنم گفت: دهه اول عمر دانشگاه آزاد به مسئله بود و نبود این دانشگاه و دهه دوم به مسئله توسعه و دهه سوم(حال حاضر) به مسئله کیفیت اختصاص دارد.

جاسبی با بیان اینکه هنوز در آغاز جاده کیفیت به سر می بریم افزود: می خواهیم این بزرگترین دانشگاه جهان را به معتبرترین دانشگاه جهان تبدیل کنیم و این مهم قابل دستیابی است.

وی مقالات علمی را از شاخص های کیفیت آموزش عالی در هر کشوری دانست و گفت: در سال 81 فقط 88 مقاله آی اس آی داشتیم در حالی که در سال 87 به بیش از 3 هزار و 50 مقاله رسیده است.

جاسبی افزود: رشد تولید مقالات آی اس آی 80 و یک دهم درصد، رشد مقالات علمی پژوهشی 63 و نه دهم درصد و رشد مقالات علمی ترویجی دانشگاه آزاد 54 و 4 دهم درصد بوده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با انتقاد از کسانی که فعالیت آموزش عالی در کشور را به پایان راه رسیده می دانند گفت: امسال وزارت علوم 720 هزار داوطلب کارشناسی ارشد داشته است که نسبت به سال گذشته نزدیک به 50 درصد افزایش یافته است و قطعا سال آینده از یک میلیون نفر هم خواهد گذشت این درحالیست که کل ظرفیت آموزش عالی کشور(تحصیلات تکمیلی) 60 تا 70 هزار نفر است.

جاسبی با بیان اینکه بیش از 90 درصد متقاضیان تحصیلات تکمیلی پشت دیوار کنکور مانده اند افزود: اگر یک فکر فوری برای حل این مسئله نشود سیل و هجوم داوطلبان را به خارج از کشور خواهیم داشت که در حال حاضر نیز به سمت ترکیه، مالزی و اندونزی در حال حرکتند.

وی گفت: اگر از این 90 درصد تنها 10 درصد تمکن داشته باشند و به خارج از کشور بروند می دانید چه اتفاقی خواهد افتاد.

جاسبی در ادامه پیشنهاد داد یک دانشگاه آزاد اسلامی دیگر فقط برای تحصیلات تکمیلی تاسیس شود تا بتواند این بحران را مهار کند.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد بخشی از وجود انقلاب اسلامی شده است گفت: در حال حاضر این دانشگاه 14 میلیون متر مکعب فضای آموزشی و رفاهی دارد و تا 3 یا 4 سال آینده تعداد اعضای هیئت علمی تمام وقت این دانشگاه به دو برابر و تا چشم انداز به 100 هزار نفر افزایش خواهد یافت.

جاسبی افزود: دانشگاه آزاد در حال حاضر 170 هزار فوق لیسانس و 20 هزار دکترای تخصصی دارد که سالانه تا 50 هزار فوق لیسانس و 4 هزار دکترا نیز فارغ التحصیل می شوند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مشکلات این دانشگاه را شامل دو بخش مشکلات مالی و کمبود نیروی انسانی عنوان کرد و گفت: البته سنگ اندازیهای زیادی می شود که باید بگویم ما در بستر این تخریب بزرگ شده ایم و اینها را کنار خواهیم زد.

جاسبی افزود: در حال حاضر 10 هزار فارغ التحصیل این دانشگاه در دیگر کشورها یا مشغول تحصیل اند یا مشغول تدریس.

وی گفت: در قوه قضائیه نیز هزاران فارغ التحصیل رشته های حقوق و مرتبط دانشگاه‌ آزاد مشغول فعالیت هستند.

جاسبی با انتقاد از تبعیض بین مدارک دانشگاه آزاد با دانشگاه های دولتی در استخدام نیرو افزود: البته از دیوان عدالت اداری به خاطر صدور سه حکم برای باطل کردن این گونه تبعیض ها تشکر می کنم.

وی گفت: در حال حاضر ما از نظر نسبت دانشجو به جمعیت از امریکا و کانادا عقبیم است اما خاورمیانه را پشت سر گذاشته ایم که بخش عمده این مهم به خاطر حضور دانشگاه آزاد است.

جاسبی در پایان از فارغ التحصیلان رشته حقوق دانشگاه‌ آزاد خواست این دانشگاه را در گرفتاریهای حقوقی کمک کنند

جمله آخر عبدالله جاسبی نشان بغض و تنهایی اوست .
چرا در این مملکت هر گاه کسی کاری را درست انجام می دهد عده ایی فرصت طلب با اهرم های گوناگون سعی می کنند او را نیست و نابود کنند .

Crying or Very sad
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

اگر دانشگاه آزاد نبود چه می شد؟
بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 1 از 1
 مواضيع مماثلة
-
» احکام متهمان دانشگاه زنجان صادر شد
» انقلاب اسلامي محصول تير و تفنگ نبود