انجمن سخن دل
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

انجمن سخن دل

اگر عاشقی اگر معشوقی اگر دل شکسته ایی اگر اسیر عشقی و اگر شیدایی اینجا خانه توست

الرئيسيةPortalأحدث الصورجستجوثبت نامورود
المواضيع الأخيرة
» عشق و محدودیت
چهار ميليارد ريال خسارات زيست محيطي تالاب پريشان Icon_minitimeالسبت مارس 31, 2012 3:02 am من طرف borzu31

» سفرهای نوروزی بار دیگر باز راه رسید
چهار ميليارد ريال خسارات زيست محيطي تالاب پريشان Icon_minitimeالسبت مارس 07, 2009 10:29 pm من طرف شکیلا آسایش

» بررسی چهارشنبه‌سوری
چهار ميليارد ريال خسارات زيست محيطي تالاب پريشان Icon_minitimeالسبت مارس 07, 2009 10:20 pm من طرف شکیلا آسایش

» موسیقی ،نوروز و رسالت های ملی ومیهنی
چهار ميليارد ريال خسارات زيست محيطي تالاب پريشان Icon_minitimeالسبت مارس 07, 2009 10:07 pm من طرف شکیلا آسایش

» آیا می دانی که ؟
چهار ميليارد ريال خسارات زيست محيطي تالاب پريشان Icon_minitimeالسبت مارس 07, 2009 9:56 pm من طرف شکیلا آسایش

» ازدواج سرآغاز آرامش
چهار ميليارد ريال خسارات زيست محيطي تالاب پريشان Icon_minitimeالسبت مارس 07, 2009 9:50 pm من طرف شکیلا آسایش

» درست کار کنیم تا سلامت بمانیم
چهار ميليارد ريال خسارات زيست محيطي تالاب پريشان Icon_minitimeالسبت مارس 07, 2009 9:47 pm من طرف شکیلا آسایش

» در اقدامی غیر منتظره، بیل گیتس تعدادی پشه مالاریا در سالن کنفرانس رها کرد
چهار ميليارد ريال خسارات زيست محيطي تالاب پريشان Icon_minitimeالإثنين مارس 02, 2009 12:50 pm من طرف sora

» دانلود موسیقی متن کارتون های خاطره انگیز
چهار ميليارد ريال خسارات زيست محيطي تالاب پريشان Icon_minitimeالإثنين مارس 02, 2009 12:20 pm من طرف sora

» از ارد بزرگ تا برایان تریسی
چهار ميليارد ريال خسارات زيست محيطي تالاب پريشان Icon_minitimeالجمعة فبراير 13, 2009 1:54 pm من طرف الهام

ورود
نام كاربر:
كلمه رمز:
ورود اتوماتيك در بازديدهاي بعدي: 
:: كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟
بخش
Navigation

Portal
 صفحه اصلي
 ليست اعضا
 مشخصات فردي
 پرسشهاي متداول
 جستجو

تصويت
جستجو

نتائج البحث

Rechercher بحث متقدم

چهار ميليارد ريال خسارات زيست محيطي تالاب پريشان

نويسندهپيام
شکیلا آسایش
Admin
شکیلا آسایش

تعداد پستها : 105

چهار ميليارد ريال خسارات زيست محيطي تالاب پريشان Empty
پستعنوان: چهار ميليارد ريال خسارات زيست محيطي تالاب پريشان   چهار ميليارد ريال خسارات زيست محيطي تالاب پريشان Icon_minitimeالجمعة فبراير 06, 2009 9:18 am

مديرکل زيستگاه هاي سازمان محيط زيست خبر داد

روزهاي 28 و 29 دي ماه عده يي براي آزادسازي مسير کار ماشين آلات راهسازي، اقدام به آتش زدن ني هاي بخشي از تالاب پريشان کردند. آنها براي احداث جاده حدود 700 متر در داخل درياچه پريشان پيشروي کردند که بعد از پيگيري هاي انجام شده، دستور توقف احداث جاده از سوي دادستان صادر شد. با توقف عمليات، ميزان خسارت مورد ارزيابي قرار گرفت و پيمانکار که بدون هيچ گونه قراردادي با اداره راه استان اقدام به جاده سازي کرده بود، مجرم شناخته شد و مقرر شد تا خسارت بازسازي درياچه را پرداخت کند.

مديرکل دفتر زيستگاه ها و امور مناطق سازمان حفاظت محيط زيست با اعلام اين خبر در گفت وگو با ايسنا به اقدامات بعدي انجام شده در اين زمينه اشاره کرد و يادآور شد؛ پس از اين اقدام که در مدت زمان کوتاهي از سوي پيمانکار انجام شد، اداره کل محيط زيست فارس اقدام به تشکيل پرونده و تسليم شکايت به دادستان استان و اخذ حکم توقف پروژه و تخليه ماشين آلات راهسازي از محدوده تالاب کرد.

به گفته عبدوس بخشي از حساس ترين زون تالاب پريشان در اين اتفاق تخريب شده و برآوردهاي انجام شده نشان مي دهد حدود چهار ميليارد ريال به اين تالاب خسارت زيست محيطي وارد شده است که تمامي خسارت وارده به تالاب بر عهده پيمانکار خواهد بود.

مديرکل دفتر زيستگاه ها و امور مناطق سازمان حفاظت محيط زيست با اشاره به اينکه موضوع احداث جاده در تالاب پريشان پيشتر توسط استاندار فارس در نامه يي به رئيس سازمان حفاظت محيط زيست مطرح شده بود، خاطرنشان کرد؛ رئيس سازمان حفاظت محيط زيست نيز با توجه به وجود جاده دسترسي براي روستاهايي که درخواست احداث جاده جديد کرده بودند و عدم لزوم احداث جاده جديد و به ويژه محل جاده در تالاب پريشان که عميق ترين و حساس ترين بخش آن و زيستگاه گياهان تالابي آبزيان و پرندگان تالابي بوده است، مخالفت صريح خود را با اين پروژه به استاندار فارس اعلام کرده بود. روز گذشته نيز فاطمه واعظ جوادي از دستور دادستان کل کشور در مورد پيگيري علت تخريب درياچه پريشان و شناسايي متخلفان اظهار بي اطلاعي کرد و گفت؛ اين درخواست هنوز به دست من نرسيده است.

رئيس سازمان حفاظت از محيط زيست کشور در گفت وگو با مهر از تلاش نيروهاي مردمي، NGO ها و همين طور سازمان محيط زيست که با همکاري سازمان قضايي کازرون مانع فعاليت غيرقانوني راهسازان در درياچه پريشان شدند، تشکر کرد اما درباره درخواست دري نجف آبادي دادستاني کل کشور و اقدامات پيگيرانه سازمان محيط زيست درخصوص برخورد با عوامل تخريب در تالاب پريشان اظهار بي اطلاعي کرد.

اين اظهارات در حالي از سوي واعظ جوادي مطرح مي شود که حجت الاسلام دري نجف آبادي در دستوري به رئيس سازمان حفاظت محيط زيست خواستار پيگيري علت تخريب تالاب پريشان و شناسايي و معرفي متخلفان شده بود و در دستور دادستان کل کشور به فاطمه واعظ جوادي رئيس سازمان حفاظت محيط زيست آمده است؛ «با توجه به وضعيت خشکسالي درياچه پريشان و با توجه به اهميت و حساسيت هاي زيست محيطي ايجاب مي کند سازمان حفاظت محيط زيست موضوع خشکسالي درياچه را پيگيري کند.»

در ادامه اين نامه آمده است؛ در صورتي که در پيگيري اين موضوع مشخص شد قصور و تخلفي صورت گرفته عوامل را شناسايي و به دادستان کازرون اعلام کند.

جوادي همچنين درخصوص شايعات پيرامون بر کناري وي گفت؛ اينها به خاطر مخالفت هاي من با برخي درخواست ها مثل احداث پالايشگاه ها و ساخت و سازهاي صنعتي است و متاسفانه مباحثي را مطرح مي کنند که حق نيست و من کار خودم را انجام مي دهم. معاون رئيس جمهوري با اشاره به سابقه انتقادات از فعاليت هايش از سال اول ورودش به کابينه، فشارهاي وارده از سوي رسانه ها را نوعي لجبازي مخالفانش توصيف کرد که «اوايل مي گفتند تخصص من مرتبط با موقعيتم نيست و حالا که فهميدند تخصص من مرتبط هست لج شان گرفته و دارند فشار مي آورند.»
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
https://arabehkhodayan.forumfa.net

بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 1 از 1